Rituál pěti elementů - kniha návštěv

Kurz Rituál 5 elementů

Kurz, vedený v Praze Dušanem Jiráskem pro mě byl mimořádným zážitkem hned v několika směrech:
Absolvoval jsem již hodně kurzů a poznal řadu lektorů. Tento považuji, tak jako i lektora, za jeden z nejlepších. Jemné ale pevné vedení celé skupiny zkušeným, kultivovaným a velmi sympatickým Dušanem, vyzdvihuji právě kvůli své vlastní "schopnosti" být rušivým a obtížným účastníkem :-)
Rituál sám mě doslova nadchnul, protože po mnoha naučených "stylech pro samotný styl" jsem se setkal s originálním konceptem, který masér vymyslel pro klienta (a malinko pro sebe) a je to nesmírně znát. Když se spousta zkušeností a znalostí procedí skrz srdce, vyjde vám R5E ;-)!
No a také, i když to nebylo v osnovách a asi ani záměrem, Dušan nám ukázal, že myšlenka může konat. Přijal jsem to za své a cítím, že nejen poslední element, ale všechny mé masáže jsou od té chvíle trochu jiné...

Mimochodem, Dušan nám doporučil do předloženého schématu zpočátku zasahovat co nejméně, než si ho hlouběji osvojíme. Já jsem zatím Rituál poskytl pěti klientům. Vzájemně byli dost odlišní a na novinku v mé výbavě všichni reagovali drobnými "doporučeními" jak by si to představovali vylepšit. Ale všichni bez rozdílu se mi "zklidnili" již při důkladné ZEMI a všichni nejpozději u VZDUCHU lehce alfa-chrupkali. A všichni se jen těžko vzpamatovávali a byli nadšení. Takže mi dejte tak pět let a třeba s nějakým nápadem na vylepšení přijdu ;-)

Přidat nový příspěvek